ترمیک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ترمیک
دوره های ترمیک خردسالان آکادمی زبان آرتامهر
دوره های ترمیک کودکان آکادمی زبان آرتامهر
دوره های ترمیک نوجوانان آکادمی زبان آرتامهر
دوره های ترمیک بزرگسالان آکادمی زبان آرتامهر
دوره های ترمیک خردسالان آکادمی زبان آرتامهر

این دوره ها ویژه ی خردسالان ۳ تا ۷ ساله می باشد. کتاب آموزشی برای این دورهTiny Talk و First friends در نظر گرفته شده است. این کتاب برای آموزش همزمان بر روی چهار مهارت اصلی زبان که شامل گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتن طراحی شده است. هر کدام از کتاب ها در دو ترم ۲۰ جلسه ای کاور می شود. و بعد از اتمام آن زبان آموزان سطح و مقطع بعدی که دوره ی کودکان هست را شروع خواهند کرد.
کتاب Tiny Talk:
اين مجموعه آموزشي براي کودکان ۳ تا ۶ سال توصيه ميشود که شامل سه سطح است. این کتاب چاپ انتشارات آکسفورد می باشد. از ويژگيهاي جالب کتابهاي Tiny Talk، سبک آموزش با داستان هاي زيبا به روش داستان هاي مصور است که جذابيت خاصي براي کودکان ايجاد مي کند. اين کتاب به آموزش ۴ مهارت مي پردازد و CD صوتي هم ضميمه آن مي باشد. اين کتاب براي آموزش کودکان جهت مکالمه انگليسي بسيار توصيه مي شود.
کتاب های first Friends:
این کتاب که نیز چاپ انتشارات آکسفورد می باشد در ۳ سطح مطابق با سيستم بريتانيايي براي کودکاني که خواندن و نوشتن بلد نيستند، جهت گسترش دايره واژگان زبان آموز و معرفي اصوات انگليسي بر اساس Phonics طراحي شده است. اين مجموعه همراه با فعاليت هاي متناسب با سن زبان آموز، شعر، آهنگ و کاراکترهاي دوست داشتني باعث ايجاد انگيزه و شادي در کودک شده و مهارت لازم جهت شناسايي حروف و ايجاد ارتباط و تقويت مهارت تفکر انتقادي را آموزش مي دهد. هر کتاب اين مجموعه شامل ۱۰ درس مي باشد که در کتاب Little Friends به آموزش الفبا، اعداد و مکالمات ساده به شکل گفتاري و شنيداري و در دو کتاب بعدي به شکل گسترده تر به همين مقوله ها پرداخته مي شود. اين مجموعه به همراه فايل صوتي، کتاب کار و کتاب راهنماي معلم و فلاش کارت به همراه دو کتاب مربوط به آموزش اعداد ارائه مي شود.

دوره های ترمیک کودکان آکادمی زبان آرتامهر

دوره کودکان که به صورت هوشمند برگزار می گردد، شامل کودکان سن ۷ تا ۱۲ سال می باشد. در این دوره کودکان با رویکرد ارتباط محور به یادگیری چهار مهارت اصلی زبان می پردازند. کتاب های این دوره Magic Time و English Time می باشد. هر کتاب در دو ترم تدریس می گردد. سعی می گردد که آموزش به گونه ای صورت پذیرد که کودکان در کلاس فرابگیرند. تمرینات به صورت تعاملی می باشد و بیشتر از اینکه کلاس معلم محور باشد زبان آموز محور است. بیشتر یادگیری مشارکتی مد نظر قرارگرفته شده تا یادگیری رقابتی. جلساتی نیز برای والدین برگزار می گردد که هم والدین از روند کلاس و هم معلمان از روند زبان آموزی آنها در منزل مطلع گردند و به سوالات احتمالی والدین پاسخ داده می شود.کودکان در پایان این دوره از طریق آزمون به سطح نوجوانان هدایت می شوند.
کتاب Magic Time:
در قطع شومیز، رحلی از انتشارات آکسفورد می باشد. و نویسندگان آنKathleen Kampa و Charles Vilinaهستند.
در اين کتاب بچه ها با مهارت های گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن آشنا مي شوند. این کتاب به همراه یک کتاب کار و یک سی دی ارائه می گردد.
کتاب English Time:
این کتاب نیز در قطع شومیز، رحلی می باشد و از انتشارات آکسفورد می باشد. نویسندگان آن Susan Rivers, Setsuko Toyama هستند و این کتاب نیز به همراه یک کتاب کار و سی دی ارائه می گردد.
در اين مجموعه با تصاوير، موسيقي، و فعاليت مشخص به کودکان زبان انگليسي آموزش مي دهد. يکي از ويژگي هاي اين مجموعه دادن اعتماد به نفس به کودکان در امر يادگيري زبان انگليسي است. مجموعه حاضر شامل شش سطح مي باشد.

دوره های ترمیک نوجوانان آکادمی زبان آرتامهر

این دوره از سن ۱۲ تا ۱۶ سالگی می باشد. با توجه به رده سنی و اقتضای این دوره ی سنی از کتابهای Connect که ویژه نوجوانان طراحی گردیده است به عنوان کتاب اصلی تدریس می گردد و در این دوره ها زبان آموزان مهارتها را بصورت عملی در مکالمه بکار می گیرند. افزایش دامنه ي واژه ها بسیار مورد توجه قرار می گیرد و روی مهارت شنیدن هم تأکید بسیار زیادی می شود.در خلال جلسات نیز کودکان به بافت گردی، تماشای کارتون، شرکت در اردوهای یک روزه و آموزش مهارت های هنری به زبان انگلیسی خواهند پرداخت.
در دوره ی نوجوانان تمام تلاش تیم آرتامهر بر روی علاقمند کردن هر چه بیشتر زبان آموزان به زبان انگلیسی با تکیه بر استراتژی های فراشناختی زبان می باشد. در این دوره سعی شده که با توجه به اینکه کودکان در دوران حساسی از زندگی خود قرار دارند به تمام ابعاد زبان شناختی آنها فکر شده و برای فعالیت های کلاسی تمرین های خلاقانه ای برنامه ریزی شده است.
نوجوانان با داشتن حس متمایز بودن می توانند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند که ما به آنها این حس متمایز بودن را می دهیم و آنها اعتماد به نفس خود را تقویت نموده، آماده شرکت در فعالیت های اجتماعی شده که در آینده تحصیلی و شغلی آنها نیز تأثیر به سزایی خواهد گذاشت.
آکادمی زبان آرتامهر با تکیه بر اساتید مجرب در زمینه آموزش تخصصی نوجوانان، استفاده از فیلم های مناسب آموزشی، کمپ ها و پانسیون های فصلی و فعالیتهای مفرح و جذاب برای نوجوانان عزیز امکان یادگیری پایدار را برای آنها میسر می کنند.
آشنایی با کتاب Connect:
کتاب زبان Connect در چهار سطح آموزشی برای نوجوانان و جوانان طراحی شده است. کتاب کانکت برای زبان آموزانی که برای اولین بار آموزش زبان را آغاز کرده اند تالیف شده است. در این کتاب مهارت های چهار گانه زبان آموزان بهبود پیدا خواهد کرد.همچنین این مجموعه به همراه CD آموزشی و کتاب کار ارائه میگردد. بالا بردن انگیزه، فعالیت های پر جنب و جوش و جذاب، استفاده از صفحات تمام رنگی، ارتباط زبان آموز با جهان خارج، استفاده از موضوعات معاصر، دارا بودن نکات گرامری، ارائه واژه های جدید، فعالیت برای صحبت کردن از ویژگی های این مجموعه می باشد. نویسنده اصلی این کتاب آقای جک سی ریچارد می باشد.

دوره های ترمیک بزرگسالان آکادمی زبان آرتامهر

دوره های مکالمه بزرگسالان از سطوح ابتدایی تا پیشرفته بطور کاملا هوشمند، مدرن و بسیار جذاب بصورت دو روز در هفته برگزار می گردد. داوطلبان دوره های مکالمه پس از شرکت در آزمون سطح برگزار می گردد، بر اساس نتیجه آزمون در سطوح مختلف تقسیم بندی می شوند. هر کتاب از سطوح بزرگسالان در سه ترم تدریس می گردد. هر ترم شامل ۲۰ جلسه خواهد بود. زبان آموزان در این دوره ها تمام مهارت های عمومی زبان را فرا می گیرند. در دوره ی بزرگسالان توجه بسیار زیادی به مهارت گفتاری شده است و زبان آموزان بعد از پایان این دوره ها قادر خواهند بود که تا حد بسیار زیادی مکالمات انگلیسی را به صورت روان انجام دهند.
در این دوره از کتاب های Four corners و Passages استفاده می گردد.
آشنایی با کتاب ها Four Corners:
آموزشگاه هاي مختلف هر کدام کتابي خاص براي دوره هاي زبان عمومي خود انتخاب مي کنند. کتاب هايي بعد از سري کتاب بسيار محبوب interchange مورد توجه قرار گرفت اند زياد نيستند. يکي از اين کتاب ها Four Corners نام دارد. سطح اول اين کتاب همانند ساير سطح هاي کتاب با اهميت قائل شدن بر مهارت هاي Speaking و Listening پيش مي رود. در کتاب سطح اول خبري از متون بلند نيست و بيشتر محتوا از طريق CD همراه کتاب در اختيار زبان آموز قرار مي گيرد. اين کتاب بيشتر ميخواهد زبان آموز را به گونه اي بار بياورد که در موقعيت هاي مختلف توانايي گفت و گو هاي ساده را بدون هيچ مشکلي داشته باشد. البته در اين سطح از کتاب دايره واژگان و گرامر فرد نيز افزايش پيدا مي کند. اين کتاب همراه کتاب کار منتشر شده است. کتاب کار به زبان آموز کمک مي کند آموخته هاي خود را تثبيت و محک بزند. اين کتاب توسط انتشارت جنگل و به صورت تمام رنگ در کاغذ هاي گلاسه منتشر شده است. پيشنهاد مي شود اين کتاب گفتگو محور همراه با کلاس مطالعه و بررسي شود.
نقاط قوت: *تاکيد ويژه بر Listening و Speaking *ويژه افراد مبتدي *کتاب کار بسيار کاربردي است *کلاس محور *
نقاط ضعف *کم بودن متون ارائه شده در کتاب.
آشنایی با کتاب های Passages:
این مجموعه که از انتشارات کمبریج می باشد براي آموزش زبان انگليسي آمريکايي در سطح پيشرفته مي باشد.
گوش دادن و صحبت کردن با ارائه روش هاي ارتباطي، بالا بردن توسعه توانايي خواندن و نوشتن، به چالش کشيدن محتوا براي توسعه مهارت هاي زبان آموز از ويژگي هاي مجموعه حاضر است.

فهرست